KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9344217
*
nr 934 4217
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Etsning, Emil Zoir (1867-1936), motivet: 50 x 63, Par vid havet
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Utrop:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 januari 2015
kl 19:41:20
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil zoir etsning etsningar grafik par vid havet svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37
-
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
*
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
Läs mer om e-auktion
Läs mer om Emile Zoir
nr 934 4217
Emile Zoir
(1867-1936), Sverige
Etsning, Emil Zoir (1867-1936), motivet: 50 x 63, Par vid havet
Carl Emile Zoir, svensk målare och grafiker född 1867, död 1936.
| Utrop: | 400 kr |
|---|---|
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 januari 2015 |
- Specialauktion
12 jan
e-auktion
Ã…rets första auktion innehÃ¥ller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Läs mer om e-auktion
- Konstnär/Designer
Emile Zoir
Carl Emile Zoir, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1867, död 1936.Läs mer om Emile Zoir
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil zoir etsning etsningar grafik par vid havet svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8290 Etsningar
2 st, Mas-Olle, yttermått inklusive ram: 27x33-30x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:37 -
1007 Färgetsning
Zao Wou-Ki (f. 1921), Signerad, numrerad 189/200, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12



